Proč cestovat po ČR

Doba letních dovolených je obdobím, na které se těší naprostá většina lidí. Krásné počasí znamená, že je možno chodit k vodě nebo jezdit na dovolenou. Spousta lidí se v létě sbalí a odlétá do exotických končin. Ne všichni ale mají na podobnou cestu peníze. Máme ale to štěstí, že žijeme v krásné zemi, která skýtá nepřeberné možnosti tuzemské dovolené. Pravda, počasí u nás sice není natolik stabilní, jako například ve Středomoří, ale máte-li štěstí, jste příznivci turistiky nebo cyklistiky, máte zaděláno na nezapomenutelnou dovolenou v Česku.

Výhody dovolené u nás

Pokud vás dálky moře netáhnou, je cestování po krásách naší vlasti rozhodně výhodnější hned z několika důvodů. Určitě se nemusíte bát jazykové bariéry, která hrozí některým neznalým našincům v zahraničí. U nás se domluvíte bez problémů a to klidně, i když vyrazíte na Slovensko, nebudete mít problém si svou dovolenou užít bez komplikací.

Druhým přínosným faktorem je cena. Dovolená u moře stojí výrazně více, zejména pokud se rozhodnete využít služeb letecké dopravy. U nás si vystačíte s autem nebo vlakem a i ubytování u nás se dá sehnat vcelku levně. Když navíc nejste příliš nároční, můžete klidně zakotvit v některém kempu.