Vybíráme dovolenou

Vybíráme dovolenou

Letní dovolená je pro mnoho lidí středobodem celého kalendářního roku. Těší se na ni, pečlivě vybírají tu nejlepší destinaci a poctivě šetří finance. A co vy? Už víte, kam letos pojedete?

 

Jsou lidé, kteří jezdí stále na stejné místo, mají ho rádi, znají se s tamními lidmi a za roky navštěvování jsou tam jako doma. Pak jsou ale jiné typy lidí, kteří rádi objevují stále nové věci a nová místa. Pro ty je potřeba dobře nastudovat, kam vyrazí příště.

 

V rámci středomoří

 

U Středozemního moře množství zemí, které se zaměřují především na turistický ruch a jsou poměrně dobře dostupné i od nás a to jak vzdáleností tak i finančně.

 

Na dovolenou do Turecka

 

Velmi lákavou je dovolená v Turecku. Je to samozřejmě také kvůli ceně, která se pohybuje docela nízko, na to, že se jedná o pro běžného Evropana už trochu exotičtější destinaci. Turecko jako muslimská země má jinou kulturu, jinou historii a díky tomu také lehce odlišné památky. Jistě, její západní pobřeží pojí dějiny nedalekého Řecka. Toto pobřeží je tak plné antických památek, z nichž některé jsou skutečné skvosty, jako například Efes s nesmírně zachovaným nalezištěm, kde jsou odkryty celé antické ulice nebo skvostná Celsova knihovna a neustále se odkrývají další. Přitom ovšem v kontrastu můžete navštívit také muslimské mešity, kde na vás dolehne intenzita, s jakou lze prožívat náboženství a víru. Tento pocit vás ovšem obklopí všude. Je to fascinující, jak víra prostupuje každodenním běžným životem, obzvlášť pro běžného Čecha, který nevěří ve vůbec nic.

 

Na skok do Egypta

 

Z muslimských zemí jsou podobně finančně dostupné také last minute do Egypta. Egypt je pak zemí ještě větších kontrastů, kde se mísí velká zaprášená města plná tržišť a mešit s nesmírně dlouhou a bohatou velkolepou historií monumentální a majestátní říše, kterou kdysi Egypt byl. Jestli ale chcete vyrazit do Egypta za poznáním těchto dějin, zvolte raději poznávací zájezd. Pobytové dovolené jsou zde vyhrazeny spíše pobytem na luxusním opečovávaném hotelovém komplexu, rácháním se v bazénu a šnorchlováním v moři, za hotely ale najdete převážně jen poušť.

 

Řecko v plné kráse

 

Oproti tomu last minute na Krétu sice vyjde dráž, ale těšti se tu můžete na svobodné cestování po památkách na vlastní pěst, aniž byste se museli čehokoli bát včetně nespořádaného dopravního provozu. Ani tady se sice na dopravní předpisy extra nedá, ale je to rozhodně bezpečnější, než v Turecku nebo Egyptě. Kréta je součástí Řecka a jako taková nabízí množství antických památek, malebnou krajinu, olivové háje a samozřejmě vynikající řeckou kuchyni v nespočtu stylových taveren.

 

Comments are closed.