Praha a její záhadami opředená místa

Praha a její záhadami opředená místa

Máte rádi netradiční zážitky? Pokud ano, vyrazte do Prahy. Naše hlavní město nabízí hned několik míst s jedinečnou atmosférou. Nabízíme vám malý přehled 4 nejzajímavějších a přidáme ještě tip na ubytování, protože jeden den vám na návštěvu těchto netradičních míst rozhodně stačit nebude.

Top 4 záhadná místa Prahy 

Vaše putování za poznáním tajemna může odstartovat na Vyšehradě. Najdete zde Čertův sloup – stavbu, kterou tvoří jen 3 kameny. Dodnes ještě nikdo nepřišel na to, k čemu kameny slouží a kde se zde vůbec vzaly. Jediné, na čem se záhadologové shodují, je, že místo v okolí kamenů vyzařuje nevysvětlitelně silnou energii.

Vaše kroky mohou dále směřovat na Karlovo náměstí, kde se nachází legendami opředený Faustův dům. V tomto domě podle pověsti bydlel Johannes Faust. Později se zde ubytoval také známý alchymista Edward Kelley. Dům prý ukrývá děsivé tajemství – nikdo přesně neví, co se v domě kdy dělo a hlavní otázka zní: Objevil se zde skutečně ďábel?

Máte-li odvahu, doporučujeme procházku kolem hřbitova bláznů, najdete ho u Bohnické léčebny.

Mezi top místa s nevysvětlitelnou energií patří i tzv. Křižovatka energií v Celetné ulici. Najdete zde dům se sochou Černé Matky Boží, která podle legendy střeží místo, kde se setkávají energetické proudy.

Kde se ubytovat?

Když jsme hledali výhodné ubytování, zajímala nás nejnižší cena za ubytování v Praze, komfort, který hotel nabídne a současně i jeho poloha. Při porovnání všech kritérií nám vyšel nejlépe 4* Belvedere Hotel Praha v Holešovicích, který patří mezi velmi populární hotely v Praze u zahraničních i českých turistů.

Hotel Belvedere má celkem 151 komfortně zařízených pokojů. Pro hosty nabízí i výhodné slevy: ve výši 15%, pokud si rezervujete ubytování předem na 3 avíce nocí a 10%, pokud rezervaci provedete na 1 až 3 noci. Nabízí ubytování Praha 7 v blízkosti stanice metra Vltavská. Pohodlně se od hotelu dostanete do všech koutů města.

 

Comments are closed.