Česko nebo zahraničí

Potřebujete si vyrazit za odpočinkem? Chcete poznat nová místa? V České republice je krásně, o tom není pochyb. Ať vyrazíte do kteréhokoli kouta, můžete se setkat s nádhernou přírodou, kulturními památkami a nepotřebujete ani umět cizí jazyk. Pořád se ale jedná o stejnou kulturu. Hodně lidí ale rádo objevuje také cizí krásy, poznává nové kultury, jiné lidi, národnosti, stravovací zvyky. Dovolená v zahraničí je prostě zcela jiná a plná cizích podnětů. Přitom ale není potřeba jezdit daleko. I jiné slovanské národy mají co nabídnout. Výhodou pak je příbuznost jazyka, takže se více či méně zvládnete domluvit. Přitom jste ale v cizí zemi, s jinými zvyky, kulturou a třeba také kuchyní.

Skvělým příkladem může být dovolená Bulharsko. Příjemná země, která od nás není daleko, ale přitom může nabídnout moře, dlouhé táhlé pláže s jemným pískem, bohatou kulturu a památky. Do Bulharska pohodlně dojedete klidně také autem, ale není nad komfort při cestování letadlem, kdy do země dorazíte za pár okamžiků. Cestovní kanceláře u nás samozřejmě Bulharsko nabízejí. Výhodně se pak do země můžete dostat přes last minute Bulharsko. Jedná se tak o poměrně levnou alternativu letní dovolené, která je přitom zcela plnohodnotná. Jak jsme již řekli, výhodou rozhodně je, že Bulhaři mluví slovanským jazykem, takže v krajním případě se můžete dorozumět i se svou mateřštinou.

Do Bulharska jezdily už generace našich babiček, protože se jednalo o levnou dostupnou destinaci, podobně jako tomu bylo například u Chorvatska, dříve tedy Jugoslávie. Právě tyto dvě země byly pro naše české turisty nejvíce přístupné. Platí do jisté míry stále, ovšem je třeba počítat s tím, že ceny už nejsou zdaleka takové, jako tomu bývalo dříve. Z cestovních kanceláří u nás obě tyto slovanské země nabízí například cestovní kancelář Akvila, jejíž nabídku zájezdů můžete najít na adrese www.akvila.cz.

Comments are closed.