Kam vyrazit na Moravě – Beskydy

Kam vyrazit na Moravě – Beskydy

Morava je nádherné místo, kde jsou příjemní lidé a životní tempo, zejména na vesnicích je pozvolné. Pokud budete vybírat svou dovolenou na Moravě, máte na výběr mezi Beskydami, rovnou Hanou, Jeseníky nebo jižní Moravou, která oplývá táhlými vinicemi.

Beskydy

Kdo jednou vyrazí do Beskyd, zamiluje si je. Krásné dřevěné roubenky jsou tu samozřejmou součástí místního folkloru, a to ani nemusíte do skanzenu, který najdete v Rožnově pod Radhoštěm, byť ten rozhodně stojí za vidění. Roubenky jsou ale rozesety i po místních horách a kopcích, v dědinách. Místní se tu prostě snaží udržovat tradiční vzhled a ráz krajiny, takže i novostavby – moderní domy se vším, co současné moderní bydlení vyžaduje je mnohdy maskováno do tradičního roubeného stylu.Štramberk

V Beskydech byste určitě neměli vynechat návštěvu Radhoště se sochou Radegasta, Štramberk, kde se vyrábějí proslulé štramberské uši a kde najdete opravdu malebná zákoutí s drobnými roubenými chaloupkami, rozhlednou, která se jmenuje Štramberská Trúba a samozřejmě také hradem Štramberkem.

Beskydy jsou ideálním místem pro cykloturistiku. Místní kopce a chráněná krajinná oblast Beskydy působí vyloženě blahodárně na lidskou psychiku. Vyrazit můžete třeba po rozhlednách, kterých je v tomto kraji dostatek nebo se zajet podívat k vodním nádržím Horní Bečva či Šance.

V Beskydech je toho ale k vidění samozřejmě mnohem mnohem více. Stačí zapíchnout prst do turistické mapy a vyrazit.

Comments are closed.