Jižní Morava

Jižní Morava

Jižní Morava má mnoho co nabídnout zejména pro milovníky dobrého vína. Většina českých vinařských odrůd se rodí právě tady. Ideální dovolená na jižní Moravě by tak určitě měla být spojena s návštěvou vinného sklípku.

Názvy měst jako je Mikulov, Bzenec nebo Valtice jsou po republice dobře známá. Zamluvit si můžete ubytování i přímo na některých vinicích. Ideálním místem pro pobyt může být Mikulov s krásným historickým centrem a navíc dominantou v podobě zámku. Vzhledem k poloze Mikulova si případně můžete odskočit i do Rakouska.

Brno

Brno je druhé největší město u nás a podle toho to také vypadá s památkami a místy, která byste se měli vydat navštívit. Určitě byste si měli zajít na plavbu parníkem po Brněnské přehradě, budete mít příjemný odpočinkový zážitek. Z přehrady si to zamiřte na hrad Špilberk, také stojí za vidění. Pokud cestujete s celou rodinou, vezměte své děti do Brněnské zoologické zahrady.

Westernové městečko

Westernové městečko Boskovice a Šiklův Mlýn

Až budete objíždět okolí Brna, nesmíte vynechat westernové městečko v Boskovicích či nedaleko další u Nového města. Přesunete se z ničeho nic na divoký západ se vším všudy. Celé městečko působí autenticky, najdete tu saloon, kde se můžete najíst, malý kostelík, spoustu westernových domků a stánků se suvenýry. Samozřejmostí jsou také všudypřítomní kovbojové, kteří také pořádají zajímavá představení. Když budete dobře hledat, najdete poblíž městečka také dobře schovanou indiánskou osadu, kde si vaše děti budou moci vyzkoušet třeba střelbu z luku.

Comments are closed.