Jeseníky

Jeseníky

Jeseníky jsou díky své nejvyšší hoře považovány za druhé nejvyšší hory České republiky a tím pádem tedy nejvyšší hory Moravy. V Jeseníkách tak máte také množství možností, kam se vydat na túru či na výlet. Oproti Beskydám tu ale nejsou stylové domky. Jeseníky jsou spíše než o folkloru skutečně spíše o přírodě a kopcích.

Praděd

Nejvyšší hora Jeseníků skýtá jedinečný výhled. Vzhledem k tomu, že je tohle místo ale velice známé, je také hojně navštěvováno, takže romantické iluze o intimní procházce raději nechte doma a počítejte s tím, že se spíše zařadíte do davu turistů proudících nahoru.

Dlouhé stráně

Technickým divem Evropy je přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, kam se můžete vydat buď pěšky, nebo na kole. Skládá se ze dvou nádrží – horní velké krásně oválné, která je na mapě na první pohled rozeznatelná a dolní nádrže, která je méně známá a navštěvovaná.

Velké LosinyVelké Losiny

Velké Losiny jsou krásným městem, které se může pochlubit ruční papírnou, kterou můžete při exkurzi navštívit a také zámkem s příjemně upraveným zámeckým parčíkem.

Karlova Studánka

Toto lázeňské město není určeno jen pro lázeňské návštěvníky. Krásně upravené, čisté a malebné městečko s léčivými prameny je otevřeno všem návštěvníkům. Můžete si dokonce načepovat léčivou minerální vodu do vlastní láhve ve středu městečka je k tomu určen altánek s kohoutkem.

Jeskyně

V Jeseníkách můžete také navštívit a obdivovat krasové jevy. Ze známějších jeskynních komplexů, které jsou navíc jen kousek od sebe vynikají jeskyně na Pomezí, které najdete nad městem Lipová-lázně nebo jeskyně na Špičáku, které najdete u města Mikulovice.

Rejvíz

Ve zcela jiném světě mokřadů a bažin se ocitnete, když navštívíte oblast Rejvíz s mechovými jezírky. Po dřevěných lávkách si projdete oblast, která vám možná v mnohém bude připomínat pravěk. Nezapomeňte si ale v letních měsících vzít repelent, vlhko přitahuje hmyz a vy také.

Comments are closed.