Jižní Čechy

Jižní Čechy

Jižní Čechy jsou velice známou oblastí rybníků. Zejména kolem měst Třeboň a České Budějovice. Kromě rybníků tu ale najdete také nespočet krásným zámků a městeček, která jsou pro turisty jako stvořená.

Hluboká

Zámek Hluboká patří mezi jedny z nejkrásnějších a nejobdivovanějších zámků v naší republice. Jeho bílé stěny, honosné interiéry a rozsáhlá zahrada z něj dělají skvost, který ročně přitáhne obrovské množství turistů. Hlubokou najdete pár kilometrů severně od Českých Budějovic.

Český KrumlovČeský Krumlov

Český Krumlov je sám o sobě velkým skvostem a je zapsán na seznamu dědictví UNESCO. Dominantou města je zámkový komplex, jehož historie spadá až do 13. Století, kdy byla založen jako hrad. Postupem času, jak zámek měnil majitele, měnila se také jeho podoba a přistavovaly se další části, až vznikla současná podoba zámku, který je u nás nyní druhým nejrozsáhlejším zámeckým komplexem v závěsu za Pražským Hradem. Součástí zámku je vysoká zámecká věž, z níž je úžasný výhled na celé město a jeho malebné uličky. V Krulově najdete velké množství tematických muzeí, z nichž si můžete projít třeba muzeum útrpného práva, muzeum loutek nebo marionet, ale také muzeum historických motocyklů. Při procházce městem si budete připadat opravdu jako v jiné zemi. Všude krásně uklizeno, pořádek. Obchůdky se suvenýry i restaurace jsou zasazeny v krásně zpravených historických domech a obložené dřevem. Na samotném kraji města je pak k vidění grafitový důl, kam můžete zajít na prohlídku.

Rozhledna Kleť

Nedaleko od Českého Krumlova je CHKO Blanský Les, jehož nejvyšší kopec slouží jednak jako hvězdárna, ale také na něm najdete rozhlednu.

Dívčí Skály

Severně od Českého Krumlova si pak přijdou na své milovníci dávné historie a krásné přírody v jednom, když navštíví zříceninu hradu Dívčí Skály. Ta vystupuje z lesa na louce. Vstup na zříceninu je bohužel placený a jsou stanoveny i otevírací hodiny, přesto ale toto místo stojí za vidění. Navíc se můžete zajít podívat i na velkou vyvýšenou louku mezi lesy, kde na této velké ploše kdysi stávalo keltské hradiště (takzvané oppidum). Toto místo je jen pár kroků od zříceniny, což svědčí o tom, že si v různých historických etapách lidé stále toto místo vybírali pro stavbu obydlí.

Nádrž Lipno

Velice známá a opravdu velká nádrž Lipno je něco, co byste neměli minout a navíc se vám to nejspíš nepodaří, i kdybyste chtěli.

Comments are closed.